Nepále, bylo nám s Tebou fajn!


Tak, a nepálské dobrodružství je za námi. Definitivně. Ještě teď mám v živé paměti, jak jsme si nedávno na norských Lofotech „plácli“ nadšením, že se nám podařilo zajistit levné letenky a konečně začal celý ten náš nepálský plán (projít 3 známé treky hned po sobě) nabírat konkrétnější obrysy.

Čárymáryfuk. A teď už sedím na vyhřáté terásce s překrásným výhledem na záliv v Andamanském moři a několik malých přilehlých ostrůvků, který občas působí až kýčovitě krásným dojmem. O něco méně krásný už je ten pocit horka, na který si ani po několika týdnech v Malajsii nemůžeme ani za nic zvyknout. Co bych za takový jeden den tepla dala měsíc zpátky, kdy jsem se každé ráno budila do mínusových teplot a trénovala silnou vůli přesvědčováním sebe sama, že je třeba opustit relativně teplé místečko ve spacáku a navlíknout na sebe promrzlé smradlavé oblčení (To, že si to oblečení můžu strčit večer taky do spacáku jsem samozřejmě věděla, ale začala to praktikovat až v momentě, kdy dosáhl spacák podobné úrovně smradlavosti jako ponožky...do té doby jsem to totiž zarputile odmítala a každý večer přesvědčovala Honzu, že si fakt ráno nadávat nebudu. Nikdy se mi to myslím nepovedlo.)

No a teď se stejně tak ráno musím nutit vylézat z postele. Pro změnu abych opustila komfort klimatizací vychlazeného pokoje a vyšla do ranních „příjemných“ 30ti stupňů. Možná vám to teď v Česku, kdy furt prší a je hnusně připadá jako pohádka, ale ... prostě člověk vždycky touží po tom, co zrovna nemá, žejo?:) Což my teda víme, takže si tepla snažíme vážit a v rámci možností si ho i užívat. Zároveň teda ale taky víme, že jsme moc rádi za naše domácí české klima, střídání ročních období a vůbec prostě tu naši mírnou pohodu bez extrémních výkyvů a dlouhodobý život v tropických zemích si rozhodně představit neumíme. Takže mami, nic se neboj, jednou se fakt určitě vrátíme.

P.s.: K zážitkům z Nepálu se ještě někdy vrátím, slibuju. To ale až za náma docestuje náš laptop. Teď jdu na tomto vypůjčeném rychle sepsat první dojmy z Malajsie.

59 zobrazení0 komentář
Aktuality
Momentálně jsem už téměř 1 rok na Novém Zélandu a vypadá to, že kvůli pandemii koronaviru se tady ještě nějakou dobu zdržíme.
Zajímá Vás jak se na cestách máme?
    Vyplňte svůj e-mail a žádné nové info Vám neunikne
             (E-mail nejspíš skončí ve složce "Hromadné zprávy")

© 2018 created by Jan Bystrzycki & Michaela Packová