Na skok na Maledivách

Aktualizace: 23. čvc 2019

Kombinaci dovolené na Srí Lance a Maledivách jsme plánovali už dávno a i když se náš tříměsíční pobyt na Srí Lance dá už jen těžko nazvat dovolenou, možnost „odskočit“ si za pár peněz na sousední „ráj na zemi“ jsme nemohli nevyužít. Pravda, ve srovnání s našimi rozpočty v jiných asijských zemích jsou Maledivy né úplně levnou záležitostí, ale rozhodně jejich návštěva nevyjde na desítky tisíc, jak si mnozí stále myslí. Samozřejmě, pokud cestujete z ČR, vysoké ceně za letenky se nejspíš nevyhnete, ale to mají všechny vzdálenější destinace podobné.


My už byli, jak se říká, za humny, takže nás cesta vyšla prakticky na pár tisícovek. Další „nejvyšší“ položkou v rozpočtu je pak samozřejmě ubytování, které ale nemusí nutně znamenat jen resortový ostrov s malebnými domečky na kůlech a skluzavkou z pokoje přímo do vody. Samozřejmě, za takovýto luxus bychom si připlatili několikanásobně víc, ale tohle fakt není nic pro nás, a tak jsme využili možnosti ubytovat se na lokálních ostrovech, kde je sice nutné ctít místní muslimskou kulturu, a tedy na veřejných místech nechodit v plavkách nebo krátkých šatičkách (a ano, alkohol je zde také přísně zakázaný), ale na druhou stranu můžete během procházek na pláž pozorovat místní obyvatele, jak vedou každodenní život a poznat tak trochu té reálné maledivské kultury. A co se týče přírody, moře a fauny pod hladinou, tak to vše najdete samozřejmě i zde. Na některých ostrůvcích můžete šnorchlovat a pozorovat ryby a korály přímo na vaší turistické pláži, jinde je potřeba připlatit si za několikahodinový výlet, který vám určitě kterýkoliv majitel guesthousu s ochotou nabídne a zajistí.


Důležitý je tedy především výběr lokálního ostrova. Ty úplně nejbližší k hlavnímu městu Malé prý nejsou nic extra pěkného, co se přírody týče, a tak, ačkoliv tam bývá ubytování nejlevnější, bývají lidé často zklamaní a na Maledivy pak vzpomínají jako na „nic extra“ destinaci. Hodně vzdálené ostrovy pak mají problém s dostupností. Můžete si tedy zaplatit hydroplán, který vás tam dopraví, samozřejmě už je to ale pak otázka vyšší ceny než se platí za lokální trajekt nebo rychločlun. Každopádně stojí za to opravdu si pořádně pročíst recenze nejen ubytování, ale především recenze a názory lidí na daný ostrov a případně ještě předtím, než si pobyt objednáte, je dobré kontaktovat majitele hotelu a poptat se ho na možnosti dopravy z Malé. Lokální trajekt kupříkladu jezdí jen několikrát do týdne, a tedy pokud jej chcete využít, musíte zapojit trochu vyšší level plánování tak, aby Vám seděly časy příletů/odletů v kombinaci s tím trajektem.


My to měli vypočítáno parádně, akorát počasí se rozhodlo naše šetřivé snahy ignorovat, a tak díky vysokým vlnám náš zpáteční trajekt úplně zrušili a my tak horkotěžko na poslední chvíli sháněli místa na rychločlunu, který zajištuje soukromá společnost. Státní trajekty jsou prý všeobecně hodně nespolehlivé a často se stává, že prostě nepřiplujou. Nám nakonec vše klaplo, na zpáteční cestu jsme sehnali místo v rychločlunu, ale oba jsme se při cestě na letiště shodli, že kdybychom to brali jako klasickou dovolenou, klidně bychom si příště raději těch pár dolarů za rychločlun připlatili rovnou, neboť je nejen podstatně rychlejší, ale především i spolehlivější.


Takže tak. Maledivy vřele doporučujeme, hlavně pak přečíst si recenze na dané ostrovy a ubytování si určitě zajistit né v cestovní kanceláři (pokud nemáte nějaké ty statisíce navíc), ale přes klasický booking, kde díky tomuto odkazu můžete navíc získat jednorázovou 10% slevu. Pokud odkaz využijete a zažijete parádní dovču, určitě nám dejte vědět, budeme rádi!:)42 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRUZIE 2017

Aktuality
Momentálně jsem už téměř 1 rok na Novém Zélandu a vypadá to, že kvůli pandemii koronaviru se tady ještě nějakou dobu zdržíme.
Zajímá Vás jak se na cestách máme?
    Vyplňte svůj e-mail a žádné nové info Vám neunikne
             (E-mail nejspíš skončí ve složce "Hromadné zprávy")

© 2018 created by Jan Bystrzycki & Michaela Packová