Jak jsme nezapustili kořeny

Aktualizace: 29. dub 2018Říká se, že vždy, když něco končí, něco nového zase začíná a ačkoliv to zní jako nějaké přiblblé klišé, přesně tak nějak to v našem případě i bylo. Nad dlouhodobějším cestováním jsme již nějakou dobu sice přemýšleli (nebo spíš o něm jen snili), nikdy jsme ale neměli odvahu se radikálně rozhodnout a svá teplá pracovní místečka a jistotu komfortní zóny průměrného Středoevropana opustit.


O to více jsme „přivítali“ informaci o personálních změnách v naší firmě a přijali ji jako nějakou výzvu ke změně a pošťuchnutí k tomu si dlouhodobé cestování na vlastní kůži vyzkoušet. Kdy jindy, když né teď.


Po počátečním kratičkém šoku jsme se během dvou dnů stihli nečekané situaci nadšeně přizpůsobit a vytvořit téměř přesný plán minimálně na rok života dopředu. Ukončení pracovního poměru nicméně nemělo proběhnout ihned, ale až za dlouhých 10 měsíců, díky čemuž jsme stihli plány ještě třikrát upravit, pozměnit až je nakonec úplně překopat, ale zároveň jsme se za tu dobu 100% ujistili, že tato cesta, na kterou se chystáme vydat, je přesně to, co nám teď dává smysl a na co se strašně moc těšíme. Během těch deseti měsíců vznikl tedy i název naší stránky www.nejsmestromy.cz, kam se budeme snažit přidávat aktuální fotky a poznatky z našich cest.


Dávno už totiž víme, že člověk není stromem, aby celý svůj život

zůstával na jednom místě. Proto se snažíme poznávat jiné země, místa a kultury na naší krásné planetě. Věříme totiž, že cestování otevírá člověku nejen oči, ale hlavně SRDCE. A pokud člověk žije více srdcem nežli hlavou, tak teprve tehdy začíná svůj život opravdu ŽÍT. I když jsme jen na začátku tohoto poznání, cítíme, že je to ta správná cesta a že nás dovede kamkoliv si budeme přát.214 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Aktuality
Momentálně jsem už téměř 1 rok na Novém Zélandu a vypadá to, že kvůli pandemii koronaviru se tady ještě nějakou dobu zdržíme.
Zajímá Vás jak se na cestách máme?
    Vyplňte svůj e-mail a žádné nové info Vám neunikne
             (E-mail nejspíš skončí ve složce "Hromadné zprávy")

© 2018 created by Jan Bystrzycki & Michaela Packová