Jak jsme cestovali v pěti lidech

Kdo nás alespoň trochu zná, ví, že nejčastěji a nejraději po světě trajdáme jen ve dvou. Ono s partou kamarádů nebo rodinou to má taky své kouzlo a je často větší sranda, ale taky je to mnohem únavnější a náročnější jak na čas, tak i na nervy. A tak jsme až doteď, s výjimkou prodloužených víkendů a silvestrovských oslav s přáteli, absolvovali všechna naše cestovatelská dobrodružství jen ve dvou.

To se mělo na Srí Lance změnit, neb jsme byli domluveni s mamkou a jejími dvěma kamarády, že nás v únoru přijedou navštívit a my je provedeme po těch nejhezčích místech, která tady jsou. No jo, ono totiž původní plán byl, že po Nepálu vyrazíme rovnou na Cejlon, žejo. Akorát, že letenky přes Kuala Lumpur vyloženě vybízely k tomu, se tam na pár dní zastavit a z pár dní v Kuala Lumpur se zase nakonec vyklubaly tři měsíce cestování po celé Malajsii. Na domluvenou Srí Lanku jsme tak nakonec dorazili opravdu až za pět dvanáct. Přesněji řečeno tedy 7hodin před plánovaným příjezdem naší návštěvy.

No a díky tomu, že jsme věděli o Srí Lance asi tak tolik, jako mamina s kamarády (oni si toho dokonce možná dopředu načetli ještě více než my), vydali jsme se prozkoumávat krásy této země společně a všichni účastníci zájezdu tak měli možnost zažít „to pravé“ cestování se vším všudy, včetně zmateného pobíhání na autobusáku, marné snahy vysvětlit taxikářům/tuktukářům, že jsme sice turisti, ale né úplně blbí, takže desetinásobek standardní ceny platit rozhodně odmítáme anebo třeba snahy najít v dešti předem objednaný hostel, který nejspíš vůbec neexistuje a vydělává jenom na storno poplatcích. Tohle jsou ty pravé zážitky, které se nezapomínají a které se ještě po mnoha letech budou s úsměvem vyprávět, i když v danou chvíli nám do smíchu vůbec nebylo. Nikomu.

Na druhou stranu jsme ale samozřejmě viděli i plno nádherných míst, poznali nespočet moc milých lidí a zažili hromadu legrace. A na to se taky nezapomíná. Bylo to prostě fajn, a pokud by Vás naše cesta zajímala nebo jste se chtěli nechat inspirovat, můžete mrknout na podrobný popis naší trasy v článku Cestujeme po Srí Lance - vnitrozemí.68 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Aktuality
Momentálně jsem už téměř 1 rok na Novém Zélandu a vypadá to, že kvůli pandemii koronaviru se tady ještě nějakou dobu zdržíme.
Zajímá Vás jak se na cestách máme?
    Vyplňte svůj e-mail a žádné nové info Vám neunikne
             (E-mail nejspíš skončí ve složce "Hromadné zprávy")

© 2018 created by Jan Bystrzycki & Michaela Packová